Evde Davetiye Katlama İşi

Evde bulunduğunuz süreleri değerlendirmek isterseniz, harika bir iş fikri var. Bazı firmalar davetiye katlama işi için eleman arıyor. İş yerinde eleman istihdam ederek sigorta ve diğer değişken maliyetlerini artırmak istemedikleri için bu şirketler davetiye katlama işini kargo aracılığı ile çalışanlara gönderiyorlar. Çalışanlar da gelen davetiyeleri zarflara güzelce koyarak, yine kargo aracılığı ile firmalara geri gönderiyor. İş bu kadar basit. Bu şekilde yapılan iş karşılığında bu katlama işini yapanlar, orta düzeyde bir gelir elde edebiliyor. Evde boş geçen bir sürü vaktiniz varsa bu iş tam da size göre olabilir. İnternet üzerinden bu tarz iş vermek isteyen firmaların ilanlarını bulabilirsiniz.

Aylık Ücret Nedir?

Davetiye katlama işinin ücreti takdir edersiniz ki çok da yüksek değil. Bazı firmalar katlanan davetiye miktarına göre ücretlendirme yapıyor. Düzenli olarak yapıldığında aylık en az 1000 TL gibi bir ücreti elde etmek mümkün görünüyor. Davetiye katlama işini özenli bir şekilde yaparsanız bu iş için başka bir niteliğe sahip bulunmanız gerekmiyor. Evde rahatlıkla yapılacak bir iş olduğu için çalışmayan kadınlar sıklıkla tercih ediyor. Daha yoğun işler için ödenen ücret de artıyor.

Hiçbir Maliyeti Yok Mu?

İşi yapan kişi için emek maliyeti dışında herhangi bir maliyet bulunmuyor. Davetiyeleri ve diğer tüm ürünleri firma kendisi kargoyu ödeyerek gönderiyor. Katlama işi bittikten sonra kargoyu da alıcı ödemeli olarak gönderiyorsunuz. Haliyle herhangi bir ücret ödemeden güzel bir işiniz oluyor. Evde oturduğunuz yerden para kazanabiliyorsunuz. Yaz mevsiminin yaklaşması ile davetiye katlama ilanları şu ara çokça çıkacaktır, ilgilenenler İnternet üzerinden araştırsın.

(Oğuzhan Arslan)