Eskicilerin Ne Yaptığını İnceleyin

Ciddi anlamda paraya sıkıştığım bir zamandı. O arada aklıma mükemmel bir fikir geldi. Hepimiz biliriz sokaktan hurda toplayan eskicileri. Bu kişiler el arabası ile sabahtan akşama kadar sokak sokak gezip eski şeyleri toplarlar. Daha sonra da bu topladıkları ürünleri teslim ettikleri bir depo veya dükkanları vardır. İşte o dükkanlardan biri de benim oturduğum binanın girişindeydi; fakat her mahallede böyle bir yer bulabilirsiniz rahatlıkla. Ben bilgisayar işinden anladığım için bilgisayar parçaları olup olmadığını sordum ve ilgili kişi bana deponun dibinde bir yeri gösterdi. Gidip baktım üst üste atılmış pek çok bilgisayar parçasını buraya koymuşlardı. Tabi ki çalışıp çalışmadığına dair bir fikirleri de yoktu. Ben de gözüme kestirdiğim yüksek GB’lı hard disk ve ramler ile ekran kartlarını aldım. Tam tamına 10 farklı parçaya ödediğim fiyat 2 Lira idi.

Daha sonra evdeki eski masaüstü bilgisayarımın kasasını açtım ve bu ürünleri takıp çıkarıp denemeye başladım. 10 tane üründen sadece 3 tanesi çalışır durumdaydı. Çalışmayan 7 ürünü çöpe atıp o çalışan 3 ürünü aldım ve çıkıp çevredeki bilgisayarcıları dolaşmaya başladım. Yarım saat içerisinde o 3 ürünü 220 Liraya sattım. Ürünleri denemem ve satmam toplamda 1 saatimi aldı ve 2 Lirayı 220 Liraya çevirdim.

Söyleyeceğim o ki, siz de eskicilerde bulunan bilgisayar parçalarını veya paraya çevirebileceğiniz farklı ürünleri inceleyerek mükemmel bir gelir kapısı elde edebilirsiniz. Eskicilerdeki ürün yelpazesi genelde çok geniş olduğu için aklınızda olan veya olmayan her türlü malzemeyi onlardan temin edebilir, bu ürünleri kullanarak, veya başka ürüne çevirerek, veya sadece alıp satarak değer yaratabilirsiniz.

Yoruma kapalı.